Maratony fitness
  • Image 1
  • Image 2
  • Image 3
  • Image 4
  • Image 5

ZDROWI I AKTYWNIE wraz z Ośrodkiem  Przygotowań Olimpijskich w Szczyrku organizują cyklicznie MARATONY FITNESS. Zachęceni sukcesami kolejnych maratonów  i wciąż rosnąca frekwencją pragną pokazać siłę energii trwającą w Szczyrku przez cały rok.

Podczas Maratonu Fitness zgłebiamy tajniki zumby, popracujemy nad swoja kondycją na zajęciach aerobox czy dance oraz relaksujemy się na ćwiczeniach z  jogi. Popracujemy również nad techniką i wzmocnieniem poszczególnych partii mięśniowych podczas zajęć Body Styling z dużymi piłkami i tubingami.

Tego dnia można wejść (bezpłatnie) na siłownię wyposażoną w bieżnie treningowe, ergometry wioślarskie, atlasy do ćwiczeń, hantle, sztangi i etc.

Dla dzieci zapewniona jest opieka na czas trwania zajęć przeznaczonych dla Rodziców.

Maraton Fitness  bogaty jest zawsze w niespodzianki, m.in. losowanie nagród i rozdanie dyplomów dla najwytrwalszych zawodników Maratonu. Team Zdrowo i Aktywnie dba o to aby atrakcji, dobrej energii i świetnej zabawy nie zabrakło tego dnia.

Zapraszamy dzieci, rodziców i seniorów ponieważ każdy znajdzie coś dla siebie

Gorąco polecamy i zachęcam do czynnego udziału.

 

W Szczyrku pokazali, jak być fit.

Szczyrk kojarzy się zimą przede wszystkim z białym szaleństwem. Każdy, kto 3 marca 2012r. przyszedł do Centralnego Ośrodka Sportu w Szczyrku, mógł się przekonać, że pod Skrzycznem popularny jest też fitness

W Szczyrku po raz pierwszy zorganizowano Maraton Fitness. Impreza trwała pięć godzin. W tym czasie wszyscy chętni mogli bezpłatnie i pod opieką instruktorów poznawać różne techniki aerobiku.

– Chcemy pokazać, że fitness to świetny pomysł na aktywne spędzenie wolnego czasu. Nie ma przyjemniejszego sposobu na poprawę kondycji i zachowanie szczupłej sylwetki. Zbliża się wiosna, więc dajemy impuls do pracy nad swoim wyglądem i zdrowiem – przekonuje Elżbieta Środa, organizatorka imprezy.

W szczyrkowskim Centralnym Ośrodku Sportu przez cały rok trenują przedstawiciele różnych dyscyplin. Wśród sportowców można tu spotkać nawet medalistów olimpijskich. Zawodnicy z całej Europy lubią przyjeżdżać do Szczyrku, bo mają tu świetne warunki do budowania formy. W sobotę zadbać o swoją kondycję i dobre samopoczucie mógł każdy. Wystarczyło przyjść do hali, ubrać dres i wygodne buty. Od rana wspólnie ćwiczyło blisko sto osób. Każdy starał się ruszać w rytm muzyki i naśladować ruch instruktora.

Na czas zawodów w COS-ie powstało nawet miniprzedszkole, aby poćwiczyć mogły wszystkie mamy. Na parkiecie oczywiście przeważały panie, ale w rytm muzyki ćwiczyli także mężczyźni. – Jak człowiek się tak pozytywnie zmęczy, to aż chce się żyć! – przekonywali wszyscy amatorzy aerobiku.

Początkujący uczestnicy w trakcie sobotnich zajęć poznawali różne odmiany ćwiczeń fitness. Chętni mogli nauczyć się m.in. zumby. To połączenie aerobiku i tańca w stylu latynoamerykańskim. Dużym zainteresowaniem cieszył się też aerobox, czyli fitness i elementy sztuk walki w jednym. Po intensywnych zajęciach każdy mógł zrelaksować się na ćwiczeniach z jogi.

– Dziś przyszłam tu dla zabawy i dobrego towarzystwa. Aerobik pozwala mi zachować dobrą formę i sylwetkę. Liczę na więcej takich imprez – opowiadała Katarzyna Hula ze Szczyrku.

Poza aerobikiem organizatorzy zadbali również o coś dla ducha. W przerwie zajęć można było zobaczyć występ kapeli góralskiej. Każdy uczestnik otrzymał też pamiątkowy dyplom.

Tak pisano o nas w Gazecie Wyborczej:)

II MARATON FITNESS, który odbył się 5 maja 2012 r. w Centralnym Ośrodku Sportu w Szczyrku zakończył się pełnym sukcesem. Rozdaliśmy 150 dyplomów dla uczestników, aczkolwiek osób ćwiczących i tych przyglądających się było znacznie więcej. Udało się zrealizować cały program, mocna rozgrzewka aerobox zmęczyła nawet sportowców, dalej spokojny pilates. Do tańca porwała wszystkich energetyczna zumba a podczas zajęć body styling podzielona sala na 3 grupy ćwiczyła z dużymi piłkami, tubingami i na matach. Zakończyliśmy wielkim finałem dance – szalała cała sala. Był również relaks i wyciszenie podczas zajęć jogi. Atmosfera wyśmienita i niesamowita energia sprawiła, że każdy zabrał ze sobą górę wrażeń i dobrych emocji. Impreza nie była by tak udana gdyby nie pomoc i zaangażowanie w organizację maratonu wielu osób, za co serdecznie dziękujemy.

Vimeo video